fbpx
   

Що таке швидкочитання?


Виктория Гридасова

00:15

Швидкочитання – це швидке сприйняття будь-якого тексту з його оптимальним осмисленням та засвоєнням, та вміння маневрувати швидкістю читання з урахуванням жанру та стилю.
Методом швидкочитання володіли такі відомі особистості: Джордж Вашингтон, Наполеон Бонапарт, Олександр Пушкін, Оноре де Бальзак, Микола Чернишевський, Томас Едісон, Максим Горький, Йосип Сталін, Володимир Ленін, Франклін Рузвельт, Джон Кеннеді.
Є відомості, що в середні століття жив італійський монах Раймон Луллия, який пропонував систему для швидкого читання книг.
Наприкінці 19 століття дослідження французького лікаря-офтальмолога Еміля Жаваль лягли в основу техніки швидкочитання. І з поширенням масової освіти інтерес до швидкісного читання та його переваг посилювався. Перший курс швидкочитання був організований в 1925 році в Сіракузькому університеті США. А в 1958 році з’явився курс «Динамічного читання», який розробила викладач Евелін Вуд.
У нинішній час існують різні методики навчання швидкісного читання. Всі вони спрямовані на придбання навички швидкого читання без втрати розуміння тексту. При цьому втрачається навик промовляння читаного тексту про себе. А розвиток периферійного зору дає можливість охоплювати слово або кілька слів цілком. Це сприяє збільшенню швидкості читання.

Рекомендуємо

Читайте також

Що таке чисточитання?

Чісточитання – це правильне, чітке та вільне промовляння читаного тексту, …

Ейдетика. Що це?

Ейдетика – це спосіб запам’ятовування з використанням образів. «Ейдос» з …

Модне слово “мнемотехника”

Мнемотехника – це дослівно з давньогрецького “мистецтво запам’ятовувати”. Тому будь-який …